Rejestracja telefoniczna +48 58 521 75 44, e-mail: care-dent@care-dent.pl

Leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba polega na dokładnym usunięciu z jego wnętrza, czyli komory i kanałów, zmienionej zapalnie lub martwej miazgi i wypełnienie tej przestrzeni na stałe materiałem leczniczym.

W naszej klinice leczenie endodontyczne staramy się wykonać podczas jednej wizyty, co pozwala Państwu zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Leczenie jednowizytowe zmniejsza też ryzyko dodatkowego zakażenia kanałów.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty stosujemy najnowsze techniki leczenia oraz wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny.

Zabieg przeprowadzamy izolując leczony ząb od jamy ustnej za pomocą koferdamu (arkusz cienkiej gumy). Do ostatecznego wypełnienia kanałów stosujemy m.in. system termoplastycznej gutaperki zapewniający wysoką szczelność i trwałość wypełnienia. Elektroniczny pomiar długości kanału i odległości od wierzchołka korzenia wykonujemy dzięki bardzo dokładnemu endometrowi Denta Port ZX. Do opracowania kanału używamy mikrosilników endodontycznych i systemu narzędzi rotacyjnych oraz instrumentów ultradźwiękowych pod kontrolą RTG.

Prawidłowo przeleczony korzeń zęba jest zawsze lepszym i tańszym rozwiązaniem, niż jego usunięcie i zastąpienie go implantem, mostem lub protezą!

Za znieczulenie i zdjęcia RTG przy leczeniu endodontycznym pacjent nie płaci!

Cennik endodontyczny:

Leczenie endodontyczne (ząb 1-kanałowy, leczenie jednowizytowe)200 PLN
Leczenie endodontyczne (ząb 2-kanałowy, leczenie jednowizytowe)300 PLN
Leczenie endodontyczne (ząb 3-kanałowy, leczenie jednowizytowe)400 – 500 PLN
Ponowne leczenie endodontyczneplus 100 – 200 PLN
Endodoncja